O školeŠkolní cvrkotNěmčina v praxi

Němčina v praxi

Studenti 2. a 3. ročníku si od tohoto školního roku mají možnost otestovat své znalosti německého jazyka v praxi. Jejich výuku navštěvuje každý měsíc německá studentka Johanna Gutmann z německého Ulmu a v roli lektorky se svými českými kolegy konverzuje, hraje různé jazykové hry, připravuje pro ně nejrůznější aktivity.

Johanna tráví v Plzni dobrovolnický rok v Koordinačním centru česko-německých výměn mládeže Tandem a velmi ochotně přijala nabídku setkávat se studenty naší školy.

„Převzít na chvíli roli učitele německého jazyka je pro mě velmi užitečná zkušenost. Myslím, že studentům zdejší školy se znalost němčiny bude s ohledem na blízkost Německa hodit. I já se učím česky a vždy mě potěší, když občas zachytím a porozumím jednu nebo dvě věty lidí bavících se třeba na tramvajové zastávce“, říká Johanna Gutmann.

Naposledy změněno pondělí, 03 únor 2014 21:19