O školeŠkolní cvrkotLyceum ve středověku

Lyceum ve středověku

V úterý 25. 2. se výuka dějepisu konala v prostorách Masných krámů, studenti technického lycea se spolu s Jiřím Hlobilem vypravili do středověku. Stali se lidem negramotným, těžce na poli lopotícím, nespali v posteli a starali se o svých deset sourozenců. A v neděli se vypravili do chrámu Páně, aby se ocitli v jiném světě, a tak jsme se i my mohli obdivovat skvostům gotického umění jihozápadních Čech.

Navíc jsme se dozvěděli, proč některá socha visí na provazu (využívala se při kostelních divadelních hrách) a mnoho dalšího. Studenti zároveň prokázali, že už něco ví o materiálech, například Tomáš Kavka vysvětlil svým spolužákům, proč jsou lipové sochy duté.

Za zvuků středověké hudby vytvořili studenti návrhy pro kostelní vitráže, náměty vycházely z motivů, které na výstavě viděli. Vernisáž jejich děl uvedl vkusně Karel Schleis.

A je potřeba dodat, že studenti naší školy byli pochváleni za vzorné chování, stejně jako při předchozí návštěvě.

Naposledy změněno středa, 09 duben 2014 11:39