O školeŠkolní cvrkotExkurze Praha I

Exkurze Praha I

15. dubna se třídy 2. A a 2. B vypravily na exkurzi za krásami architektury Prahy. Třídy se rozdělily na skupiny po pěti žácích. Každá skupina obdržela pracovní list s úkoly, které měla v rámci procházky Prahou vypracovat. Cesta začala na Pražském hradě, kde žáci mohli kromě historicky a architektonicky cenných budov vidět výměnu hradní stráže, na tržišti zakoupit trdelník nebo klobásu, v případě zájmu navštívit některou ze stálých expozic. Po návštěvě Pražského hradu pokračovala výprava přes Malostranské náměstí a Karlův most na Staroměstské náměstí, kde právě probíhaly Velikonoční trhy. Po půlhodinovém rozchodu se žáci sešli pod orlojem a pěšky kolem Prašné brány, Obecního domu, ulicí Na Příkopech a Václavském náměstí se pomalu vydali zpět na vlakové nádraží.

Naposledy změněno pondělí, 28 duben 2014 11:57

Stáhnout přílohy: