O školeŠkolní cvrkotVýběrový kurz vodní turistiky

Výběrový kurz vodní turistiky

7. května 2014 jsem se společně se čtrnácti spolužáky a třemi učiteli vydala na kurz vodní turistiky. Po první studené noci v Českém Krumlově jsme se vydali na kánoích po proudu řeky Vltavy. Čekalo nás pět místních jezů. Pro velký úspěch a nadšení jsme sjezd zopakovali a ve večerních hodinách jsme se přesunuli do Českých Budějovic. Teprve tam nás čekal ten pravý adrenalin.  Divoká voda na sportovním kanále, rafty, lodě typu baraka a pro ty nejodvážnější i kajaky. S pocitem dostatečně protažené horní části těla od pádlování nastal čas rozpohybovat také nohy. Nádherné cyklostezce z Budějovic až na Hlubokou se nedalo odolat. Kolečkové brusle byly to pravé, čím se dala tato báječná akce ještě zdokonalit. I když předpověď říkala, že bude pršet, počasí se nakonec vydařilo a v neděli jsme se všichni vrátili živí a zdraví domů.