O školeŠkolní cvrkotExkurze Praha II

Exkurze Praha II

Stejně jako před měsícem se další dvě třídy vypravily na exkurzi za krásami architektury Prahy. Tentokrát to byli žáci 2. F a 3. F. Jako na předešlé exkurzi žáci pracovali ve skupinách do pěti členů a každá skupina měla vypracovat různé úkoly. Jedna ze skupin se rozhodla pro návštěvu Obrazárny Pražského hradu. Podobně jako u předcházející exkurze začala cesta na vlakovém nádraží v Plzni, pokračovala přes vlakové nádraží v Praze a metro na Pražský hrad, kde žáci mohli kromě historicky a architektonicky cenných budov vidět výměnu hradní stráže. Po návštěvě Pražského hradu pokračovala výprava přes Malostranské náměstí a Karlův most na Staroměstské náměstí. Po půlhodinovém rozchodu se žáci sešli pod orlojem a pěšky kolem Prašné brány, Obecního domu, ulicí Na Příkopech a Václavském náměstí se pomalu vydali zpět na vlakové nádraží. I přes menší dešťovou přeháňku počasí přálo a nakonec jsme si užili i sluníčka.

Naposledy změněno čtvrtek, 29 květen 2014 07:12

Stáhnout přílohy: