O školeŠkolní cvrkotKoláče a povídání ve Skippie

Koláče a povídání ve Skippie

V rámci hodin angličtiny jsme se studenty 1TL navštívili prodejnu australských masových koláčů Skippie Bar v Prešovské ulici. Majitelé této provozovny rychlého občerstvení žili, pracovali a studovali několik let v Austrálii. Zatímco jsme ochutnávali z bohaté nabídky plněných masových koláčů, vyprávěl nám jeden z majitelů o svém pobytu v australském Perthu, o studiích v jazykové škole a na univerzitě, o ročním cestování kolem Austrálie a o tom, proč se s kamarádem rozhodli prodávat typickou australskou pochoutku. Nakonec došlo i na dotazy studentů, kteří tím splnili svůj domácí úkol. Veškerá komunikace včetně objednání jídla probíhala samozřejmě v angličtině. Studenti si tak prověřili svoje schopnosti a spojili příjemné s užitečným.