O školeŠkolní cvrkotVodácký kurz 1. ročníků

Vodácký kurz 1. ročníků

Dne 19. – 23.5. 2014 se konal vodácký kurz pro první ročníky. Zúčastnili se ho třídy 1.PA, PB, G a IS.
Dne 19.5. jsme měli sraz v 9:30 na Hlavním nádraží. Odtud jsme jeli rychlíkem do Českých Budějovic, tam jsme přestoupili na vlak, který jel přes Vyšší Brod, kde jsme vystupovali. Cestovali jsme skoro celý den z důvodu výluk. Do kempu jsme dorazili cca 16:00 hod. Kemp se jmenoval Vyšší Brod. Postavili jsme si stany a šli jsme se rozdělit do skupin. Poté následovalo vypůjčení lodí, pádel atd. …  A šly jsme se rozjezdit. Většina studentů byla na vodě poprvé a také to podle toho vypadalo. První noc byla velmi krušná.
 Druhý den ráno byli všichni vzhůru už v 5:00 hod. až na naše učitele. Byli jsme rozděleni na dvě poloviny. První polovina byla tvořena třídy 1.PB a 1.G s nimi jeli učitelé paní Kyptová a pan učitel Turek + instruktor. Druhá polovina se skládala ze tříd 1.PA a 1.IS s učiteli pana Klíra a pana Koskuby. Domluvený se samozřejmě nedodržel a tak jsme volný čas vyplnili hrou tu-tu-tu. A když jsme se konečně dostali na vodu, tak někteří jedinci okamžitě zjistili teplotu vody. Z prvního jezu měli všichni velký strach, ale nakonec jsme to všichni zvládli. Poté jsme se jeli občerstvit do restaurace. Po občerstvení jsme vyrazili na velmi dlouhou cestu do kempu U Fíka. Cestou jsme si na loďkách vyměňovali místa. Do kempu U Fíka jsme dorazili originálním plavidlem. Tato noc byla velmi klidná, protože všichni byli unaveni z celého dne.
 Třetí den jsme pluli do kempu Vltavan. Cestou jsme na loďkách dělali různé blbosti jako např.: holky holubičky a kluci stojky na hlavě.  Dopluli jsme do kempu Vltavan, postavili jsme stany a pluli jsme dál. Pluli jsme do Českého Krumlova a cestou jsme museli překonat čtyři jezy. V Českém Krumlově nám dali rozchod  a řekli nám, že do kempu máme dorazit sami do 22:15 hod. Byl v tom, ale háček, protože jsme neznali cestu. Někteří jedinci cestu nanašli a tak byli přivezeni autem s učiteli.
 Čtvrtý den jsme pluli do kempu Zlatá Koruna. Cestou jsme soulodili a někteří odvážlivci běhali po špičkách a po patkách lodí. Tento den byl tragický. Jak se říká třetí den je kritický a tak se to vyplnilo. Sjížděli jsme jezy různými způsoby a předposlední jez se nevyplatil. Dorazili jsme do kempu a tam jsme měli zařízenou večeři a holky ubytování. Učitel ošetřil zraněné. Poté se udělal táborák a u něho se povídalo.
 Poslední den jsme vyjížděli o hodně dřív než jiné dny, abychom stihli vlak. Museli jsme rychle pádlovat, abychom byli na nádraží včas. Když jsme dorazili na určené místo měli jsme pouhých deset minut, abychom stihli vlak. Rychlou chůzí jsme došli na nádraží a zjistili jsme, že vlak má zpoždění. Poté jsme nastoupili do vlaku a jeli do Českých Budějovic. V Českých Budějovicích jsme přestoupili na rychlík a jeli do Plzně.
Vodu jsi všichni neskutečně užili a počasí nám přálo. Máme spoustu nezapomenutelných vzpomínek.

Článek vytvořily Míša Tříprsťák Hávová a Simona Odřeninka Baumruková