O školeŠkolní cvrkotFejeton o prokrastinaci studentů

Fejeton o prokrastinaci studentů

„Neplníš úkoly! Neděláš, co máš! Neodevzdáváš v termínech! Nejsi připravená na hodinu! V podstatě neděláš nic!“ Věty, které slýcháme od učitelů až moc často. Mám pro ně ale novinku. „Jste na omylu!“
Ve vašich očích je to nic nedělání, skutečnost je ale jiná. Nejedná se ani o lenost. Líný člověk nic dělat nechce, a tak mu to vyhovuje. Nám ne. V podstatě ani neodpočíváme, nečerpáme energii, my jen PROKRASTINUJEME.
Jedná se o chorobu, kterou v dnešní době trpí více než 30% studentů. Je to v podstatě závislost. Nedokážeme se přemluvit k plnění našich úkolů, povinností. Často děláme něco nepodstatného. Když prokrastinujeme, koukáme například na oblíbený seriál, jíme (i když nemáme hlad), posloucháme hudbu nebo jen tak koukáme do zdi. Hlavně abychom oddálili naši povinnost.
Myslíte si, že to děláme schválně? Ne! Po čase nás dohoní výčitky. V podstatě jsem v naší situaci bezmocní, což vede opět jen k zírání do zdi.
Je to chorobné odkládání povinností, nejedná se o úmyslnou nezodpovědnost, jak si většina z kantorů myslí. Prokrastinace je nejčastější u vysokoškoláků a středoškoláků. Nevyhýbá se ale ani dospělým. Proto nás za to nesuďte a neodsuzujte. Nikdy nevíte, kdy můžete i Vy (učitelé) začít PROKRASTINOVAT.

Andrea Abelová, 4.F

Naposledy změněno sobota, 08 listopad 2014 09:06