O školeŠkolní cvrkot2.TL na hiphopovém koncertu "EINSHOCH6"

2.TL na hiphopovém koncertu "EINSHOCH6"

Ve čtvrtek 13. 11. 2014 jsme se v rámci výuky NJ zúčastnili koncertu německé hip-hopové skupiny Einshoch6, který pořádal pražský Goethe Institut a rozhlasová stanice Deutsche Welle. Akce probíhala v rámci kampaně „Šprechtíme“, jež má podporovat výuku německého jazyka.  Koncertu se zúčastnili studenti několika plzeňských středních škol. Když se dostavili všichni pozvaní, přišla řada na zahajovací slovo organizátorek akce. Hned po úvodu bylo nám divákům sděleno, že skupina Einshoch6 nepřijde, dokud se všichni nezvednou ze židlí a nezaplní plochu pod pódiem. Poté co jsme splnili jejich požadavek, začali na pódium přicházet jednotliví členové. Ačkoli název Einshoch6 znamená v českém překladu jedna na šestou, což, jak dobře víme z matematiky, je stále jedna, přišlo na pódium celkem devět členů. Koncert mohl začít. Klasické hip-hopové skladby byly místy obohaceny sóly některých členů na basovou kytaru nebo na čelo, které není pro tento styl hudby příliš typické. Skupina Einshoch6 dokázala svou hudbou upoutat i jednotlivce, kteří tento typ hudby příliš rádi nemají. Na konci koncertu jeden ze členů předvedl jako malý bonus své beatboxové číslo.

Klára Forejtová, 2.TL

Naposledy změněno pátek, 21 listopad 2014 14:25