O školeŠkolní cvrkotZpráva z futsalového turnaje tříd

Zpráva z futsalového turnaje tříd

Zpráva z futsalového turnaje 2014/2015

Na naší škole se opět odehrál velmi tradiční turnaj v malé kopané (futsale). Hracími dny byly úterky od 15:10 do 17:00 (až 18h) a zúčastnilo se 7 tříd.

Do 1. skupiny byly vylosovány třídy 2. IS, 4. A a 3. B a do druhé 3. A,   4. F, 1. PA a 4. B. Od 4. 11. do 2. 12. se odehrál celý turnaj. Z obou skupin postoupily 3 týmy a „černý Petr“ zbyl jen na nováčka z 1. PA, která podávala kvalitní výkony, ale v nabité 2. skupině se neprosadila. Myslím, že v dalších letech o této třídě ještě uslyšíme.

Postupové kolo (18. 11.) ovládly 4. ročníky a v systému 1. z A se 3. z B, 2. z A  s 2. z B a 1. z B se 3. z A vždy zvítězily.

Tím vznikla skupina poražených, která si zahrála o 4. – 6. místo v turnaji. Zde si umístění třídy rozdělily podle ročníků – 4. místo 3. B, 5. místo 3. A a 6. místo 2. IS.

Finálová skupina (2. 12.) nabízela velmi kvalitní zápasy, které přilákaly dokonce několik diváků. Nejvěrnějšími fanoušky byli studentky a studenti 4. B, kteří chodili i v průběhu turnaje a jejich věrnost se jim nakonec vrátila v podobě velmi cenného vítězství jejich chlapců v turnaji.

1. místo 4. B
  2. místo 4. A
  3. místo 4. F

Všechny týmy hrály kvalitní futsal a z pohledu rozhodčího si opravdu cením přístupu hráčů, kteří hráli v duchu fair play a ani ve vypjatých zápasech nezapomínali na „dobré vychování J“, což v minulých letech nebylo vždy zvykem.

Závěrem bych chtěl poděkovat Sdružení rodičů, které přispělo k symbolickému startovnému (100 Kč na tým) a umožnilo tak medailový ceremoniál a ceny pro každého hráče prvních čtyř týmů. Kromě toho máme i putovní pohár, na kterém bude navždy zvěčněna vítězná 4. B.

Za PT TEV

Václav Turek