O školeŠkolní cvrkotStudenti SPŠ stavební v řadách redaktorů Plzně 2015

Studenti SPŠ stavební v řadách redaktorů Plzně 2015

Organizace Plzeň 2015 do svých řad vybírala mladé, psaníchtivé zájemce, kteří by se během roku 2015 stali jejich redaktory. Možnost poslat vlastní koně se nevyhnula ani naší škole, a tak do řad potencionálních redaktorů-novinářů zavítali dva studenti – Tereza Koblerová z 4. F a Jan Putera z 3. F, který v následujících řádcích tuto zkušenost přibližuje:

Žurnalistická dílna, jak je tento seminář nazván, se sestává z dvouhodinových přednášek, které jsme podstupovali každý čtvrtek od začátku října. Naším lektorem byl (a vlastně stále je) docent katedry politologie a mezinárodních vztahů na filozofické fakultě ZČU doc. PhDr. Přemysl Rosůlek, Ph.D., který nám předal spoustu zkušeností z žurnalistického oboru a uvedl nás do problematiky novinařiny.

Nevyhnuli se nám však ani hosté. Prvním z nich byla Mirka Reifová, tisková mluvčí projektu Plzeň 2015. Dále jsme přivítali Miroslava Antona, PR diecézní charity v Plzni a Pavlu Sedliskou, redaktorku kulturní redakce ČT24.

Také jsme navštívili redakci Plzeňského deníku a budovu Plzeňského rozhlasu. Zde nás čekaly exkurze, při kterých jsme měli možnost vidět redaktory v akci. V rozhlase jsme navštívili velín a na živo sledovali zprávy v 14:00.

Nyní nás čeká jen jediné. Odevzdat své výtvory ke konečnému zpracování, abychom obdrželi certifikát o absolvování. Tak nám prosím, drazí spolužáci, držte palce. Děkujeme.

Naposledy změněno úterý, 09 prosinec 2014 08:39