O školeŠkolní cvrkotHala roku Junior 2015

Hala roku Junior 2015

Na letošní již 8. ročník studentské soutěže „Hala roku Junior 2015“ jedeme jako favorité. Z předchozích ročníkům jsme si odvezli 12x ocenění a stali se tak nejúspěšnější střední školou.

Pravidla pro hlavní soutěž bývají vyhlášena v říjnu. Rok od roku se mírně mění a to jak ve výpočtu (dané nebo maximální rozpětí), tak i v možnostech používaných materiálů.

Modely si zkoušíme ve vlastní laboratoři až do vánoc, kdy organizujeme školní kolo. Z něho jsou vybrány nejlepší modely, se kterými se jede soutěžit do Prahy.

Druhá kategorie modelů vyráběných na místě, je do poslední chvíle zastřena tajemstvím. Pravila a typ modelu jsou vyhlášeny těsně před započetím časového limitu, za který je třeba model vyrobit. Jsou to většinou 2 hodiny. Materiál připravuje sama fakulta.

Všechny modely jsou zaregistrovány a zváženy. Po obědě se začíná s vlastními zatěžovacími zkouškami. Předem připravené modely střídají modely vyrobené na místě. Z haly se ozývá konečně i publikum. Nadšení a spokojenost střídá zklamání. Zlámaných konstrukcí přibývá a čekající jsou stále nervóznější. Po dobrém výkonu se mění nejen průběžné pořadí, ale i tábor příznivců. Emoce se přelévají z jedné strany na druhou. S ubývajícím počtem čekajících se stupňuje drama na „pódiových umístěních“. Udržíme se na medailové pozici nebo budeme překonáni? Otázku lze bezpečně zodpovědět až po poslední zkoušce. Nervozita je ta tam, propuká už jen radostná nálada.

V hlavní kategorii odsadili naši studenti první 4 pozice. Srovnali se pěkně za sebou:

1. místo: Petra Ježková a Erik Haidinger – s názvem „Alkotým-4E“
  2. místo: Daniel Pekárna a Pavel Skála –   s názvem „Prasklé dřevo“
  3. místo: Lyudmyla Sargalogo a Kristýna Jägerová – s názvem „Nealkotým-4E“
  4. místo: Jakub Janouškovec a Michal Rückauf – s názvem „Colorado avalanche“

Ve druhé kategorii si udrželi krásné 2. místo studenti Daniel Pekárna a Pavel Skála.  Tím se stali nejúspěšnější soutěžní dvojicí letošního ročníku.

Čtyřnásobným úspěchem jsme si jako škola upevnili svoje postavení nejúspěšnější školy v soutěži.

Soutěžícím blahopřejeme a děkujeme jim i jejich pedagogům za velmi příjemnou reprezentaci školy na půdě ČVUT Praha.

Hana Fládrová

Naposledy změněno středa, 25 únor 2015 21:23