O školeŠkolní cvrkotSpalovna Chotíkov

Spalovna Chotíkov

Dne 9.2.2014 navštívili studenti 3.B, obor pozemní stavitelství, výstavbu tolik diskutované spalovny komunálních odpadů v Chotíkově u Plzně. Tato spalovna se nachází v prostoru rekultivované skládky komunálního odpadu. Investorem této výstavby je Plzeňská teplárenská a.s. a hlavním dodavatelem ČKD Group. Ve spalovně bude instalována špičková technologie s nejlepšími emisními parametry v Evropě.

Vzhledem k tomu, že stavba má být uvedena do zkušebního provozu v prosinci 2015 panuje na poměrně malém staveništi, vzhledem k rozsáhlosti objektu, čilý ruch. Studenty rovněž zaujaly pilotové stěny, které musely být vybudovány po odtěžení zeminy z důvodu uvolnění prostoru pro vlastní výstavbu objektu.

Vzhled objektu je rovněž velmi moderní. Střecha je ve tvaru vlnovky a komín, z kterého je v současnosti hotova poloviny, my měl připomínat zmrzlinový kornout. Spalovna poskytne rovněž pracovní příležitosti pro 50 lidí a ročně se zde zpracuje 95 tisíc tun odpadu.

Alena Kováčová

Naposledy změněno středa, 25 únor 2015 21:21