O školeŠkolní cvrkotŽivot na naší škole aneb někdy se prostě nic neděje

Život na naší škole aneb někdy se prostě nic neděje

Jednou za pololetí nutím studenty, aby napsali článek na školní webové stránky o životě na naší škole, o událostech, které se děly a dějí. Štěpán Dolejš ze 3.F to vidí jinak :-)

 

Často zažíváme zajímavé situace. Situace, o kterých vyprávíme přátelům, píšeme o nich blogy nebo jimi otravujeme ostatní uživatele sociálních sítí. Ale někdy se prostě nic neděje.

S mluvním cvičením, slohovkou nebo článkem na web se setkal už skoro každý. Zatím jsem vždy našel téma, na které danou práci zaměřit. Bylo jen otázkou času, kdy budu psát článek v období, kdy se nic neděje.

Zřejmě už nesouhlasíte, chystáte se namítnout „Vždycky se něco děje!“. Ano, máte pravdu. Například taková Země. Ta se střídavě otepluje, ochlazuje a zůstává teplotně stejná podle toho, jakého vědce zrovna posloucháte. Lidstvo vymírá a přemnožuje se zároveň. Inflace je nebezpečná, nezaměstnanost neúnosná a náš prezident umí anglicky. Je to už pár let, co jsme se dozvěděli, že voda v -15 stupních Celsia zamrzne a že chleba padá namazanou stranou dolů, protože se za letu otočí o 180 stupňů. Tyto dva objevy jste mohli postřehnout, pokud sledujete zprávy televize Nova. Alkohol doporučen ve větší míře. Ale žádná z těchto zpráv není vhodná pro školní web. Protože někdy se prostě nic neděje.

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Člověk si v této situaci začne připomínat události nejbližších dnů až měsíců. Postupně si vybavuje mnoho různých akcí, které ale už nejsou aktuální nebo si je pořádně nepamatuje. A znovu a znovu dochází k názoru, že se teď prostě nic neděje.

Uzávěrka úkolu v podstatě znemožňuje čekání na události dnů příštích, a tak lidé přemýšlí o tématu článku, které není zaměřené na konkrétní událost ale spíše na abstraktní téma. Napíše fejeton či úvahu o čemkoli, co mu zrovna proletí hlavou. Protože fakt, že se zrovna nic neděje, ještě neznamená, že není o čem psát.

Naposledy změněno čtvrtek, 12 březen 2015 20:49

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební Plzeň
Chodské náměstí 2
Plzeň 301 00
Datová schránka:  645gxav
 
 
 
Prohlášení o přístupnosti
IČ: 49778064
 
TOPlist
Go to top