O školeŠkolní cvrkotSoutěž „Stavby z vlnité lepenky“

Soutěž „Stavby z vlnité lepenky“

Ve školním roce 2014/2015 se studenti 2. F Michaela Topinková, David Šilhánek a Matěj Vlček zúčastnili soutěže „Stavby z vlnité lepenky“. Soutěž byla vyhlášena Svazem výrobců vlnitých lepenek (SVVL) ve spolupráci se společností EKO-KOM, a.s. Pro letošní modely bylo zvoleno téma „Technický div České republiky“. Studenti si vybrali historický objekt Průmyslového paláce na Výstavišti v pražských Holešovicích. Výstaviště Praha bylo postaveno v rámci Jubilejní zemské výstavy v roce 1891.  Ústřední budova, tzv. Průmyslový palác, je postaven v duchu secese podle návrhu Bedřicha Münzbergra, projektantem stavby byl František Prášil. Stavba je uměleckou a technickou památkou. 16. října 2008 zcela shořelo levé křídlo Průmyslového paláce. V současné době existuje studie na obnovu celého areálu.