O školeŠkolní cvrkotVýlet do Zoo třídy 2.TL

Výlet do Zoo třídy 2.TL

Dne 17. 6. jsme se vydali na procházku plzeňskou ZOO. Doprovod nám dělala paní učitelka Beránková a paní učitelka Čiháková. Tento výlet nebyl zaměřen pouze na zvířata, ale také na stavby a povrchové úpravy zoologické zahrady. Jelikož většina z nás má velmi ráda zvířata, tak byl pro nás výlet spíše odpočinkový a zajímavý. Naše cesta začala u lvů, kteří se nachází u vchodu do areálu. Dále jsme pokračovali k dalším zvířatům, například klokanům, netopýrům a hadům. Delší zastávka byla u části, kde se přispívalo na stavbu slonince. Mnoho z nás přispělo poměrně velkou částkou. Doufáme, že v blízké době už slony v plzeňské ZOO opravdu spatříme.

U každého výběhu jsme se dozvěděli něco o stavbách, které jsou pro zvířata a estetiku výběhu velmi důležitá. Nejdůležitější informací pro nás bylo, že v plzeňské ZOO je nejpoužívanější materiál beton. Je z něj vyrobeno mnoho umělých skal a náhražek dřeva. Nejlepším a zároveň nejvtipnějším zážitkem byla návštěva podzemí, ze kterého se nikdo nevracel s úsměvem na tváři. Většinu lidí rozptýlil had, tarantule či netopýr, strach ze zvířat se u většiny spolužáků projevil právě na tomto místě. Naše prohlídka byla ukončena na statku s domácími zvířaty. Poté bylo na nás, jestli zůstaneme a prohlédneme si další zajímavá místa nebo půjdeme domů.

Zapsala Míša Topinková 2.TL

Fotografie dodaly Míša Topinková a Bára Boháčová