O školeŠkolní cvrkotMatematický seminář pro čtvrté ročníky

Matematický seminář pro čtvrté ročníky

Matematický seminář 2015/16

Smyslem semináře je připravit naše studenty k přijímacímu řízení na vysoké školy technického zaměření, aby obstáli v konkurenci absolventů jiných škol, zvláště gymnázií, kde má předmět matematika vyšší hodinovou dotaci.

Výuka probíhá formou propočítávání příkladů ze skript vydaných k tomuto účelu stavebními fakultami a řešením problémových úloh, které si přinesou sami studenti .

Seminář je nepovinný, studenti se pouze evidují – zapisují do prezenční listiny, docházka se nepřenáší do třídnice. Kurz není součástí běžného vyučování a neklasifikuje se.

Letos bude seminář s ohledem na rozvrh čtvrtých ročníků probíhat zřejmě v úterý nultou hodinu. (Je možné domluvit i jiný čas, pakliže se přítomní studenti shodnou.)  Zahájení se plánuje na 22.9., proběhne celkem 20 lekcí, ukončení během března. Studenti budou o termínech lekcí včas informováni na nástěnce na speciálním rozvrhu. Uvedený průběh semináře vychází ze zkušeností z minulých let.

Cena jednoho kurzu bude 300 Kč za kurz na studenta (studenti v IC odevzdají peníze a registrační archy hromadně za třídu).

Za organizaci seminářů

Mgr. Aleš Grubr