O školeŠkolní cvrkotCyklistický kurz

Cyklistický kurz

Náš cyklistický kurz se konal od 9. do 13. září 2015 a zúčastnily se ho třídy 3.G, 3.IS a 3.PA. Ve středu 9. září v ranních hodinách se všechny třídy shromáždily na školním dvoře, kde proběhlo naložení věcí do auta a kol na vleky. Poté jsme se odebrali na blízké vlakové nádraží a nastoupili do vlaku, směr Klatovy. V Klatovech se přestoupilo do dalšího vlaku, který nás dovezl až do vesnice Běšiny, kde se nacházel náš kemp. Po zabydlení v kempu už jsme každý popadl své kolo a čekala nás projížďka „na rozcvičku“. Projížďka vedla přes vesnici Podolí, kolem Velhartic a zpět do kempu.

Druhý den dopoledne jsme zamířili do města Klatovy, kde jsme dostali přestávku na prohlídku katakomb nebo Černé věže. Odpoledne naše cesta vedla na zámek Klenová. Při cestě zpátky se nám ale drobet rozpršelo a ještě do toho přišel mírnější kopec, což bylo trochu nepříjemné.

Třetí den jsme měli pouze dopolední výjezd, protože podle našich učitelů je třetí den nejvíce kritický. Proto jsme zavítali do pohádkové chalupy v Mlázovech. Odpoledne bylo volné, a proto ho většina studentů využila k odpočinku.

Čtvrtý den nás čekal celodenní výlet. Nejprve na hrad Velhartice a poté na malebnou zříceninu hradu Rabí, kde nás u obou hradů čekala přestávka na prohlédnutí hradních areálů. Na konec celého výletu jsme se zastavili ve městě Sušice, kde tuto zastávku většina studentů využila k pozdnímu obědu.

Pátý den nás už žádná vyjížďka nečekala a tento den byl převážně využit k balení věcí a uklízení chatek, kde jsme byli ubytovaní. Po předání chatek už nám jedině zbývalo jít na vlakové nádraží v Běšinách, nastoupit na vlak mířící do Klatov, kde nás opět čekal přestup. Do Plzně jsme dorazili všichni sice unavení, ale zdraví a bohatší o další zážitky. Za celý výlet jsme najeli zhruba 175km. Během přestávek se pořizovaly společné fotografie a videa. Ovšem legendární je video pana učitele Šváchy, který natáčel za jízdy a drobet to neubrzdil.J Všichni jsme si výlet náramně užili a věřím, že někteří by si tento zážitek znovu zopakovali.

Terezie Brabcová, 3.IS

Naposledy změněno neděle, 13 prosinec 2015 11:15