O školeŠkolní cvrkotExkurze do Plas

Exkurze do Plas

V úterý 27. října 2015 se třídy 2.IS a 1.PB a paní učitelky Königová, Michalcová a Petráková vydaly na výlet do Plas.

Sešli jsme se ráno v 9:00 na nádraží v Plzni. Nasedli jsme do vlaku a jeli přibližně 45 minut. Poté jsme vystoupili a šli za prvním cílem výletu, a to byl klášter Plasy, kde jsme měli prohlídku s průvodkyní. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací a viděli krásné prostory kláštera. Po prohlídce jsme si dali svačinu, udělali pár fotek a vydali jsme se na druhou část výletu, a to byla návštěva Stavebního muzea. Muzeum se nacházelo nedaleko kláštera. Mohli jsme se tam dozvědět, jak se celé muzeum přestavovalo. V muzeu jsme měli nejdříve krátkou přednášku a poté jsme si mohli procházet celé muzeum sami. Muzeum bylo rozděleno na hodně místností a v každé bylo něco jiného, například různé modely mostů nebo oken a dveří.Také jsme viděli místnost, kde byly jenom krovy, starší nebo i novější. Taky jsme se mohli podívat na několik krátkých filmů, například o vápně.

Když jsme opustili muzeum, tak jsme se ještě vypravili do obchodu, protože někteří měli hlad. Poté jsme se vydali na vlak a vrátili jsme se na hlavní nádraží, kde jsme exkurzi ukončili a vydali se domů. Tento výlet se mi opravdu líbil a určitě bych si něco podobného zopakoval.

Daniel Hráský, 2.IS

Naposledy změněno čtvrtek, 05 listopad 2015 10:41