O školeŠkolní cvrkotMaturitní ples 4. F

Maturitní ples 4. F

V sobotu 31. 10. 2015 se v Měšťanské Besedě uskutečnil první maturitní ples našich letošních čtvrtých ročníků. Třída technického lycea 4. F nás uvedla do třicátých let. Atmosféra se tedy pochopitelně odrážela v předtančení, které rozdělilo třídu na Modré a Červené. Celé předtančení se neslo ve víru swingu, který však obdržel modernější verzi s předponou electro-. Ústředním motivem byl černý kufřík, o nějž Modří a Červení soupeřili. Vše se však nakonec vyřešilo po diplomatické stránce, a tak zástupci jednotlivých znepřátelených „rodin“ nakonec předali kufřík třídnímu učiteli Mgr. Aleši Grubrovi. V kufříku pak náš „pan třídní“ nalezl například bílý plášť, jehož náprsní kapsu zdobí Grubrmanovské „G.“

Před Slavnostním stužkováním se na tanečním parketu objevila děvčata z Taneční školy Unique. Nutno zmínit, že trenérkou těchto děvčat je jedna z našich spolužaček.

Přeskočíme-li okázalé vstupy jako stužkování, sólo s profesory či rodiči, přesuneme se relativním časem k půlnoci. A kdo navštívil alespoň jeden maturitní ples, musí vědět, že následuje Půlnoční překvapení!

Jako první se představila skupina pěti kreatur v plynových maskách a žlutých protichemických kombinézách. Jejich taneční výstup s holemi a klobouky sklidil velký potlesk. I další číslo se neslo v žlutých barvách, k něm ovšem přibyly modré montérky. Mimoni tak po světových kinech dobyly i náš ples. Po nich se do jásotu návštěvníků na parketu objevila dvě děvčata – nebo spíše jejich duchové, kteří padli do hledáčku Krotitelům Duchů. Ústřední motiv seriálu, stejně jako vystoupení další skupiny, dokonale bavil dokonalé publikum. Po vyklizení parketu se ve tmě probudila temná strana Síly. Sithský lord Darth Vader uvedl do Měšťanské Besedy své Stromtroopery a připojil ji tak ke Galaktickému Impériu. Ke slovu se pak dostal ještě vrah Vřískot, který při své skladbě pročistil i naše řady. Ke své velké radosti, pochopitelně.

Rádi bychom poděkovali všem návštěvníkům a profesorům za podporu, ještě větší dík si ale zaslouží přítomní rodiče. Bez nichž bychom nemohli na dle nás povedený maturitní ples vzpomínat.

A pro ty, kteří na našem maturitním plese nebyli, přikládáme k této krátké reportáži úvodní video našeho předtančení.

Za třídu 4. F Jan Putera

Odkaz YT: https://www.youtube.com/watch?v=2-C7Uat8PBo&feature=youtu.be