O školeŠkolní cvrkotPředvánoční Klatovy

Předvánoční Klatovy

V pondělí 21.12.2015 jsme vyjeli se třídou 2.PA a stavařskou částí 4.B za poznáváním pamětihodností Klatov. Naše první cesta vedla do Pavilonu skla PASK Klatovy. Tato architektonicky unikátní stavba, která byla po rekonstrukci na seznamu staveb roku 2014, se nachází v zahradě muzea Karla Hostaše. Slouží jako výstavní síň, kde je umístěna stálá expozice české sklářské firmy Lötz z Klášterského Mlýna na Šumavě. Více než 500 ks šumavského skla se stalo jednou z největších a nejcennějších evropských sbírek skla Lötz. Po komentované prohlídce se studenti snažili o správné odpovědi v pracovních listech, které při této příležitosti vyplňovali.

Po prohlídce jsme se vydali na návštěvu nejstarších památek města. Krypty pod jezuitským kostelem jsou dnes známé jako klatovské katakomby. Jedná se o raritu evropského charakteru. V 17. A 18. Století zde bylo uloženo na 200 zemřelých. Působením vzduchu dovedeného důmyslným systémem větracích kanálů došlo k vysušení těl. V kryptách tak byla po celou dobu zajištěna stálá teplota a vlhkost vzduchu. Nedávná rekonstrukce celého podzemí rozšířila návštěvní prostory a jsou zde umístěny i zajímavé informace o životě jezuitů v Klatovech v barokní době.

Cestou na náměstí jsme si ještě prohlédli moderní prampouch, postavený v r. 2012 podle návrhu Evy Jiřičné. Skleněná lávka, spojující dvě historické budovy, nepůsobí rušivě, ale naopak dává vyniknout architektuře našich předků.

Po návštěvě náměstí a občerstvení na místních vánočních trzích jsme se plni dojmů vraceli zpět do školního života.

Hana Fládrová

Naposledy změněno neděle, 07 únor 2016 17:26