O školeŠkolní cvrkotExkurze do firmy Zapf KS v německém Schweigu

Exkurze do firmy Zapf KS v německém Schweigu

Ve středu 26. 5. využila naše škola nabídku exkurze pro žáky ve firmě  Zapf KS v německém Schweigu.  Akci organizovala její dceřinná společnost Kalksandstein a zúčastnili se jí žáci ze tříd 2.GP, 2.PA a 2.IS.
V sídle této rodinné firmy nás vřele přijal její ředitel pan Wolfgang Zapf, jehož dědeček firmu
v roce 1899 založil.

Žáci si vyslechli krátkou prezentaci o výhodách vápenopískového zdiva a jeho využití zejména při výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů. Poté jsme se rozdělili do třech skupin a vydali se s našimi českými a německými průvodci na prohlídku výroby velkoformátových bloků KS Quadro. Žáci si měli možnost vyzkoušet tzv. strojní zdění za pomoci malého ručního jeřábu. Zjistili, že výhodou tohoto zdění není jen rychlost, ale i velká přesnost.Součástí prohlídky bylo i muzeum firmy.

Pan Zapf nás všechny pozval na místní specialitu - opečenou klobásu se zelím a bramborovým salátem a poté vyzval několik našich žáků na partii stolního fotbalu. Posledním bodem nabitého programu byla návštěva rozestavěného bytového domu, kde žákům naši hostitelé z firem Zapf a Kalksandstein vysvětlovali praktické postupy při zdění jejich cihlami.

Málokdy má člověk možnost nahlédnout do závodu, kde vládne rodinná atmosféra, ředitel se zajímá o své
zaměstnance a záleží mu na tom, aby v jeho firmě dlouho pracovali - stali se její nedílnou součástí.

Königová/Brůj

Naposledy změněno středa, 01 červen 2016 08:49