Plasy

NÁVŠTĚVA STAVEBNÍHO MUZE V PLASÍCH

V úterý 2.5.2016 naše třída 1.PA podnikla exkurzi do nedalekých Plas, společně s učitelským doprovodem pod vedením p. uč. třídní  A. Drahokoupilové a p. uč. I. Trčkové.

Sraz jsme měli v ranních hodinách na vlakovém nádraží v Plzni, kde jsme se dozvěděli, že je výluka, a tak nám nezbývalo nic jiného než cestu zdolat autobusem.

Po příjezdu na místo nám zbývalo ještě několik volných minut, než se otevřelo zdejší Stavební muzeum, tak nás paní učitelky provedly po okolí a řekly několik zajímavostí. Když byla prohlídka zahájena, čekala nás krátká přednáška, kde jsme se mohli například dozvědět, jak probíhala zdejší rekonstrukce a pár základních informací. Po krátkém úvodu už si mohl každý z nás prostory muzea prohlížet podle vlastního uvážení. Muzeum mělo několik pater, rozdělené do několika sekcí. V místnostech jsme mohli najít vše, co je spojeno se stavěním – zakládání, zednické práce, kovy, modely oken a dveří, krovy nebo návrhy schodiště. V průběhu sledování jednotlivých odvětví jsme zavítali do tzv. stavitelského hřiště, kde jsme otestovali naše stavařské zkušenosti a mohli si postavit ze dřevěných špalíčků zajímavé konstrukce, ať už podle návodu nebo dle vlastní fantazie.

Po skončení prohlídky nás autobus zavezl zpět na vlakové nádraží, kde byla naše cesta z Plas ukončena.

                                                                                                                             Eliška Čížková, 1.PA 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební Plzeň
Chodské náměstí 2
Plzeň 301 00
Datová schránka:  645gxav
 
 
 
Prohlášení o přístupnosti
IČ: 49778064
 
TOPlist
Go to top