O školeŠkolní cvrkotNeviditelná výstava

Neviditelná výstava

24.5.2016 se třída 1.PB s pí.uč. Michalcovou a pí.uč. Maulovou vydala na exkurzi do Prahy. Do Prahy se jelo vlakem, ve kterém jsme jako třída měli také spoustu zážitků, ale už jsme se těšili na Prahu a na Neviditelnou výstavu, kterou jsme měli navštívit. Když jsme úspěšně dorazili do na Hlavní nádraží v Praze v plném počtu, šli jsme směrem k výstavě. Cestou nás čekalo pár zastávek u významných míst, se kterými nás seznámila paní výchovná poradkyně Maulová. První zastávkou byl Pečkův dům neboli Pečkárna, kde sídlilo gestapo za 2. světové války. Poté následoval kříž, který je na místě, kde se v roce 1969 zapálil Jan Palach a směřuje směrem, kterým Palach běžel. Dál už jsme pokračovali rovnou na výstavu. Po příchodu na výstavu jsme se rozdělili do skupinek a postupně jsme šli na prohlídku. Samotná prohlídka probíhá v úplné tmě se slepým průvodcem a trvá zhruba hodinu. Během prohlídky jsme si mohli vyzkoušet různé věci a tím blíže poznat život slepého člověka. Kdo se bojí tmy, ten se nemusí bát výstavy, průvodce o vás celou dobu pečuje a prohlídku je kdykoliv možno ukončit. Naše třída je však nebojácná a nikdo nemusel ukončit prohlídku před jejím koncem. Během prohlídky jsme prošli byt, tržiště, srub, přirodu, galerii a na závěr byl přichystaný bar, kde jsme si mohli něco koupit a zahltit průvodce dotazy. Po malé občerstvovací zastávce naše prohlídka skončila. Při čekání na ostatní skupiny jsme si mohli ve vedlejší místnosti vyzkoušet hraní her po slepu, kreslení a naučili jsme se pár znaků z Braillova písma. Kdo chtěl, mohl si koupit různé předměty na památku. Prohlídka všechny nadchla a do budoucna máme v plánu navštívit i pokročilejší verzi. Po prohlídce jsme šli na Václavské náměstí, kde jsme měli rozchod, každý ho využil jinak, ale většina z nás byla hladová a šla se najíst. Když jsme se sešli, vyfotili jsme se u sochy sv. Václava a vydali se na Hlavní nádraží. Cesta zpět byla chvílemi ospalá, ale nakonec jsme se probudili a užili si i cestu do Plzně. Když jsme přijeli do Plzně, rozloučili jsme se s paními učitelkami a šli jsme domů. Už se těšíme na další výlety a exkurze!

Za 1PB Aneta Faloutová

Naposledy změněno čtvrtek, 09 červen 2016 05:55