O školeŠkolní cvrkotVýstava Karla IV. v Praze

Výstava Karla IV. v Praze

Dne 15. 5. 2016 se uskutečnil výlet do Prahy.

Akce se zúčastnila třída 2. PA s paní učitelkou Trčkovou a Drahokoupilovou. Výlet byl zaměřen na Staré Město pražské, Pražský hrad a výstavu Karla IV.

Do Prahy jsme se dostali vlakem. Na začátku dne jsme navštívili Valdštejnský palác. Uchvátila nás zahrada s umělou jeskyní. Poté jsme došli přes hradní vinice na Pražský hrad. Prošli jsme katedrálu sv. Víta, následně jsme si prohlédli výstavu zaměřenou na Karla IV a katedrálu sv. Víta, která se nacházela v bývalé konírně. Stačili jsme se podívat i na letohrádek královny Anny. Na zpáteční cestě jsme přešli Karlův most, Staroměstské náměstí a dostali jsme krátký rozchod na Václavském náměstí. Do Plzně jsme se vrátili v odpoledních hodinách.

Klára Netrvalová 2. PA

Foto: Klára Netrvalová, Martina Nová