O školeŠkolní cvrkotPoklad nedaleko Plzně aneb Centrum stavitelského dědictví Plasy

Poklad nedaleko Plzně aneb Centrum stavitelského dědictví Plasy

Poklad nedaleko Plzně aneb Centrum stavitelského dědictví Plasy

Centrum stavitelského dědictví Plasy bylo slavnostně otevřeno 29. září 2015 a od té doby jej navštívilo již několik tříd naší školy.

To, co nám stálá expozice v Plasích v budově bývalého pivovaru poskytuje, se snad ani slovy nedá popsat. A hlavně, každá návštěva je jiná, obohacená dalšími exponáty či naučnými informačními panely. Naše studenty zaujalo nepřeberné množství vystavených materiálů, nářadí i dokonalé modely staveb a stavební výkresy studentů z konce 19. stol. v neuvěřitelné kvalitě.  Navíc každá expozice je doplněna zvukovými efekty, což jen podtrhuje jedinečnost prostředí. Nadchly nás modely stropních konstrukcí, které jsme znali jen z učebnic, a pojmy jako „krokvice“ či „lavečník“ nám také určitě zůstane v paměti hodně dlouho. Anebo slovo „karma“ čili průtokový plynový ohřívač – ano, známe jej, ale kdo z vás ví, že toto označení vzniklo spojením jména majitele firmy Karla Macháčka?  

A v expozici oken a dveří jsme objevili první střešní okno! Ovšem na první fotografii se toto okno prolínalo s vitráží okna za ním, takže nijak moc nevyniklo. Tak jsme při další návštěvě přidali extra pozadí a fotografie je mnohem více čitelná (pozadím se myslí záda dvou studentůJ ).

A co expozice „stavebního hřiště“? Puzzle, kvízy, doplňovačky, ale hlavně dřevěná stavebnice, ze které studenti dokázali postavit neuvěřitelné stavby.

Jedním slovem – nádhera! Ostatně – podívejte sami J.

Ing. Simona Čiháková a třída 3.PB a Ing. Eva Beránková a třída 3. TL.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební Plzeň
Chodské náměstí 2
Plzeň 301 00
Datová schránka:  645gxav
 
 
 
Prohlášení o přístupnosti
IČ: 49778064
 
TOPlist
Go to top