O školeŠkolní cvrkotHala roku JUNIOR 2017

Hala roku JUNIOR 2017

Dvě zlaté a jedna bronzová

Soutěže Hala roku JUNIOR pořádané Fakultou stavební ČVUT v Praze se zúčastňujeme pravidelně a úspěšně od roku 2008. Postupně se zapojujeme s větším počtem týmů nejen do hlavní kategorie A s předem připravenými modely, ale i do kategorie B, kde mezi sebou soupeří modely vyrobené až na místě podle předem neznámých podmínek, parametrů a materiálů.

Pohled na výsledkovou listinu letošního ročníku byl velmi příjemný. Studentům Jiřímu Hauerovi a Lucii Petrášové se podařilo zvítězit v obou kategoriích. Třetí místo v kategorii A přidal studentský tým Miroslav Černý a Martina Nová. Ale i šesté místo týmu Jakub Harmáček, Petr Baxa a Štěpán Procházka je v konkurenci 33 účastníků úspěchem. V kategorii B obsadilo neoblíbené 4. místo dívčí družstvo Anežka Rendlová a Michaela Slámová a 8. místo přidal tým Jakub Laštovka a Jan Fencl. Někde kousek štěstí pomohl, někde naopak chyběl. Přesto si ceníme i nemedailových umístění. Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme jim za reprezentaci školy. Děkujeme i všem zúčastněným pedagogům, kteří se podílejí na motivaci, radách, zkouškách i úspěšném průběhu celého ročníku.

Našemu úspěšnému klání v Praze předchází ještě školní kolo, kde si účastníci mohou vyzkoušet nejen kvalitu svého řešení, adrenalin soutěže, ale i odhad, jak asi obstojí v konkurenci ostatních škol. Studenti se na soutěž připravují mimo vyučování ve svém volném čase. Ti nejlepší ze školního kola jedou reprezentovat na celostátní do Prahy.

Hana Fládrová

Naposledy změněno pondělí, 06 únor 2017 15:36