O školeŠkolní cvrkotŽáci třetích ročníků navštívili partnerskou školu v Německu

Žáci třetích ročníků navštívili partnerskou školu v Německu

Díky přátelství mezi naší školou a Aloys Fischer Schule v Deggendorfu jsme měli možnost tuto školu 27. dubna 2017 navštívit. Do Deggendorfu nás ze třetích ročníků jelo 24.

Po příjezdu jsme na uvítanou dostali typické preclíky a jeden z žáků AFS nám zahrál na knoflíkovou harmoniku, což nás, myslím, potěšilo, jelikož hrál výborně.

Škola se také věnuje technickým oborům, a tak jsme měli možnost podívat se do učeben odborných praxí, ale i do učebny fyziky či chemie. Od místních učitelů jsme se dozvěděli, jak u nich výuka probíhá.

Po velmi chutném obědě v menze jsme kvůli špatnému počasí změnili plány a místo na prohlídku města, která by byla jistě velmi zajímavá, jsme ještě chvíli zůstali ve škole a šli se podívat na integrační výuku migrantů, kteří mají výuku se speciálním programem. Všechny nás překvapilo, že i když tito studenti žijí v Německu teprve rok, mluví téměř plynně německy. Zastihli jsme je na hodině vaření, což zrovna není náš obor, ale dezert, který jsme dostali, nás mile překvapil. Poté jsme se i s německými studenty přesunuli do muzea o historii Deggendorfu, ale nejen to. V přízemí se nacházela výstava moderního umění, která nás zaujala.

Nakonec jsme si se studenty vzájemně předali dárek, v našem případě knihu o Deggendorfu resp. česko-německý slovník "Do kapsy" a domluvili další setkání  na podzim opět v Plzni.

Nikola Soukupová, 3.TL

Projekt se uskutečnil za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

Naposledy změněno středa, 24 květen 2017 10:41