O školeŠkolní cvrkotTechmanie se studenty z Deggendorfu

Techmanie se studenty z Deggendorfu

16. listopadu se uskutečnilo opětovné setkání našich žáků ze třetího ročníku Technického lycea s jejich vrstevníky z Aloys Fischer Schule v Deggendorfu.

Němečtí žáci měli nejprve možnost poznat prostředí výuky svých českých protějšků v rámci exkurze po historické budově SPŠ stavební. Navštívili tak řadu odborných učeben a sbírky v expozici v podkroví školy.

Hlavní bod jejich programu tvořila společná návštěva Techmanie. Zde byly pro žáky připraveny úkoly a pracovní listy, které měli ve smíšených jazykových skupinách vypracovat.

Ocenění zaslouží všichni, kteří se snažili aktivně využít německý jazyk k dorozumění.

Po prohlídce expozice se ještě podařilo domluvit projekci výukového dvojjazyčného výukového filmu o zdrojích vody, což byl pro mnohé žáky první osobní kontakt se 3D technologií a umocnil jejich celkový dojem z vědeckého parku.

Německá třída byla z čtvrtiny složená ze žáků z Afriky, Jižní Ameriky a blízkého východu, což řadě českých žáků umožnilo poznat i vrstevníky, kteří to neměli v životě jednoduché, a obohatilo je to o novou interkulturní zkušenost.

Projekt byl podpořen prostředky Plzeňského kraje.

Bankovní spojení: 72 79 78 309 / 0800