O školeŠkolní cvrkotÚpravna vody Mariánské Lázně

Úpravna vody Mariánské Lázně

Mariánské Lázně nepotřebují jen minerální prameny, které je proslavily po celém světě, ale i „obyčejnou“ pitnou vodu. Třídy 3. PA a 3. IP dne 22. listopadu 2018 vycestovaly do Mariánských Lázní, kde se seznámily a provozem úpravny pitné vody.

Voda je nejcennější z přírodních zdrojů naší planety. Je totiž nezbytná pro zachování života na zemi. Přístup ke kvalitní pitné vodě by měl být samozřejmostí pro všechny. S rostoucím počtem obyvatel planety, roste spotřeba vody na zemi. To s sebou nese řadu problémů v zásobování obyvatel vodou. V České republice je voda z veřejných vodovodů pitná, a splňuje veškeré hygienické limity.

Úpravna byla postavena v šedesátých letech minulého století s kapacitním výkonem 100 l/s. Od roku 2000 prošla dílčími rekonstrukcemi, kdy rekonstrukcí filtrace došlo k zajištění stabilní kvality pitné vody. Přitom pracuje jednak s povrchovým zdrojem vody z vodního díla Mariánské Lázně, ale i s podzemními zdroji Nimrod a Kovářská louka.

Komentovaná prohlídka zaujala každého z nás. Vidět na vlastní oči, kde a jak vzniká pitná voda, jak se čistí a kde se akumuluje, se nepodaří každému. Exkurze byla ještě doplněna výkladem pana učitele Ing. Hrabáka, který nám návštěvu zajistil spolu s Ing. Fládrovou a Ing. Kováčovou.

Ing. Fládrová

Naposledy změněno čtvrtek, 13 prosinec 2018 08:03