O školeŠkolní cvrkotŽivá knihovna ve třídě 3. IP

Živá knihovna ve třídě 3. IP

12. 12. navštívila naši školu a konkrétně třídu 3. IP živá knihovna. O co se vlastně jedná? Jde o možnost setkat se s lidmi různých kultur, menšin, náboženských vyznání, životních orientací, kteří vyprávějí svůj osobní příběh. Jde o příležitost promluvit si s velmi zajímavými lidmi, které nepotkáte na každém rohu, o tématech, o kterých bychom běžně nemluvili. Byl to čas poslechnout si, jaký mají život, jak se jim žije s jejich přesvědčením. Měli jsme prostor zeptat se nejen na obecné věci týkající se víry, ale i na velmi osobní věci, na věci, které nás zajímají, ale nemáme kde se zeptat a běžně bychom o nich nemluvili. Přemýšleli jsme o náboženství, věřících, o předsudcích a stereotypech, o nás, o pocitech, o vlastním životě. Odnesli jsme si spoustu informací, ale hlavně poznání, že nemůžeme „knihy soudit jenom podle obalu“.

Živou knihovnu u nás pořádala Charita ČR, aktivity byly podpořeny z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničí ČR.

Ze závěrečných reflexí žáků ve třídě 3. IP sestavila Vladislava Matoušková.

Naposledy změněno středa, 23 leden 2019 07:07

Bankovní spojení: 72 79 78 309 / 0800