O školeŠkolní cvrkotSeznamovací kurz ve Střelských Hošticích

Seznamovací kurz ve Střelských Hošticích

Tento rok jsem byl na seznamovacím kurzu Střední průmyslové školy stavební poblíž Horažďovic. Před odjezdem jsem měl smíšené pocity. Na jednu stranu jsem se těšil, že poznám nový kolektiv naší třídy a dozvím se informace o mé nové škole, na stranu druhou jsem byl nervózní z toho, že jsem nevěděl, jestli mí noví spolužáci budou prima a jací budou učitelé. Už když jsem přišel na nádraží, nervozita ze mě opadala. Všichni se zdáli být kamarádští. Během cesty jsem se seznámil s hodně spolužáky a po příjezdu jsme se všichni rozdělili do pokojů. Hned odpoledne si naše třída sedla do kroužku s naší paní třídní a dalšími učiteli a povídali jsme si. Dozvěděl jsem se něco nového o mých kamarádech. Následující dva dny jsem si moc užil. Při našich seznamovacích hrách byla legrace, někoho to bavilo více, někoho méně, ale ve výsledku jsme byli všichni spokojení. Můj největší zážitek byl, jak jsem se s Dominikem a Lukášem překlopil na řece s naším plavidlem do vody. Všichni jsme byli mokří, také trošku naštvaní, protože jsme se museli jít převléknout a nebylo to nic příjemného, ale byl to zážitek a nakonec jsme se tomu všichni smáli. Na seznamovacím kurzu jsme se také začali seznamovat s pravidly naší školy a povídali jsme si, jak se máme chovat, aby z nás byl ten nejlepší kolektiv. Na čtvrtku jsme si napsali pravidla třídy a vytvořili jsme si třídní znak, který budeme zhotovovat během našich třídních hodin. Po odjezdu jsme se všichni vrátili do našich domovů nebo internátů a já se těšil už na první školní den na naší střední škole. Nyní už se učíme, jak se říká „na plný pecky". I ostatní třídy naší školy vypadají dobře. Na škole jsem měl příležitost poznat lidi i z jiných tříd. Po absolvování kurzu můžu potvrdit, že tato akce má smysl a žáci se tak seznámí v neformálním prostředí za kratší dobu, než by to bylo ve škole při výuce.

Martin Růžička, 1.IS

Naposledy změněno sobota, 08 listopad 2014 09:06

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební Plzeň
Chodské náměstí 2
Plzeň 301 00
Datová schránka:  645gxav
 
 
 
Prohlášení o přístupnosti
IČ: 49778064
 
TOPlist
Go to top