O školeŠkolní cvrkotExkurze do Lidic

Exkurze do Lidic

Dne 25.9 jsme měli naplánovaný výlet do Lidic. Jelikož se nachází kousek od Kladna, byl cesta příjemná a ani ne moc dlouhá.

Když jsme přijeli do Lidic, kde jsme zastavili u galerie, tak by nikdo neřekl, že dříve Lidice byly vypáleny. Byla to úplně stejná vesnička jako všechny ostatní. Všichni jsme vystoupili z autobusu a čekali na pokyn učitelů. Najednou mě přepadl smutek. Až tady jsem si plně uvědomil, co se tu vlastně stalo a co místní lidé museli prožívat.

V programu jsme měli prohlídku galerie, kde jsme strávili zhruba hodinu a půl s paní průvodkyní. Četli jsme si příběhy lidí, kteří tu hroznou událost prožili a dokonce i přežili. Poté jsme odešli z galerie na pietní místo, kde stály staré Lidice. Všechny nás tam zachvátil smutek. Paní průvodkyně nás provedla všude, kde byly původní Lidice, kde stál kostel a domy lidí, kteří přežili. Na konec celé návštěvy v Lidicích jsme se byli podívat v muzeu, kde bylo dopodrobna popsáno, co, kde a jak se stalo.

Tímto jsme ukončili návštěvu v Lidicích a jeli zpět do Plzně. Jsem rád, že jsme dostali od školy tu možnost jsem jet, protože až tady jsem si uvědomil, co se tady vlastně stalo.

Tadeáš Cibula, 2.IS

Naposledy změněno sobota, 08 listopad 2014 09:05

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební Plzeň
Chodské náměstí 2
Plzeň 301 00
Datová schránka:  645gxav
 
 
 
Prohlášení o přístupnosti
IČ: 49778064
 
TOPlist
Go to top