Střední průmyslová škola stavební, Plzeň,
jako každý rok, i v letošním školním roce zve všechny zájemce o studium, 
rodiče i ostatní veřejnost na 
Dny otevřených dveří, a to v pátek 26. listopadu 2021 od 14:00 do 17:00, v sobotu 27. listopadu 2021 od 9:00 do 13:00 hodin a ve čtvrtek 20. ledna 2022 od 14:00 do 17:00 hod.

 


Přijďte si prohlédnout naši krásnou školu, která zdobí Chodské náměstí už od roku 1920. Budete-li mít zájem, ujmou se vás ve vstupní hale dvojice studentů, které vás provedou po celé škole, doslova od sklepa po půdu. Co uvidíte v těchto krajních podlažích? Ve sklepě máme kromě učeben praxe, vybavenou stavební laboratoř, na půdě si můžete prohlédnout historické i současné stavební modely a historické geodetické přístroje a učební pomůcky. V přízemí, 1. a 2. patře budou připraveni učitelé s prezentací svých předmětů. Otevřeny budou také specializované učebny, jako je učebna fyziky a chemie, geodézie, nově vybavená nejmodernější technologií a stejně dobře vybavená učebna stavební fyziky a mechaniky.
V 1. patře v prostorách Informačního centra, bude připravena malá ukázka z historie i současného života školy. Otevřené dveře bude mít i naše školní jídelna, nesporný bonus pro všechny věčně hladové studenty.

V kinosále bude v pravidelných intervalech probíhat informační blok ohledně studijních oborů, školního řádu, možností ubytování studentů atd.

            Všichni jste srdečně zváni.

JEŠTĚ JSME VE VÁLCE

Ústav pro studium totalitních režimů a Post Bellum, o.p.s. společně připravili expozici vycházející ze stejnojmenné komiksové knihy, která v roce 2012 získala cenu Muriel (naše škola tuto publikaci vlatní - přij'dte prolistovat), tuto vyjímečnou výstavu můžete vidět v levém křídle v prvním patře školy.

Třináct předních českých a slovenských výtvarníků vytvořilo sérii komiksů, které neotřelým způsobem přibližují události soudobých československých dějin. Výstava představuje osudy třinácti lidí, kteří bojovali na válečné frontě, prošli koncentračními tábory či komunistickými lágry nebo zažili mučivé výslechy StB.

VÝSTAVA STUDENTSKÁ REVOLUCE 1989
v prvním patře školy

Výstava Studentská revoluce 1989 se zaměřuje na pád komunistické diktatury především pohledem studentů. V první části se soustředí na to, proč se studenti stali jednou z klíčových skupin, které přispěly k pádu režimu, a jaké problémy tato první fáze revoluce obnášela. V druhé části se věnuje postupné institucionalizaci výsledků revoluce v podobě přerodu parlamentu, prvních svobodných voleb a vyjednávání o vládách. Na závěr výstava klade otázku, jak se proměňovalo připomínání revoluce v české společnosti a s jakými hodnotami si tuto historickou událost spojujeme dnes.

K + V, s.r.o.

POZEMKOVÉ ÚPRAVY K + V s.r.o.
NABÍDKA PRÁCE
Projekční a geodetická kancelář nabízí všem studentům i absolventům
SPŠ STAVEBNÍ v Plzni možnost různorodé krátkodobé i dlouhodobé
spolupráce v oblasti pozemkových úprav s pracovištěm v Plzni.

Nabízíme:
- kreativní práci v kanceláři i v terénu
- aktivní spoluúčast na vytváření budoucího obrazu krajiny ČR
- příjemný kolektiv
- možnost dalšího vzdělání a profesního růstu

Požadujeme:
- samostatnost a ochotu se učit
- základní znalost práce na PC
- řidičský průkaz skupiny B výhodou
V případě zájmu nás prosím kontaktujte prostřednictvím
facebookových stránek www.facebook.com/pukvplzen nebo
na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
Pozemkové úpravy K+V, s.r.o.

 

5. a 6. listopadu 2021 v plzeňském DEPO2015
a po celý školní rok 2021/2022 online

Posviť si na budoucnost je unikátní celoroční online festival vzdělávání a práce, který nabízí žákům, studentům i rodičům ucelený přehled o možnostech studia a následného kariérního uplatnění v Plzeňském kraji. Na webu se celoročně prezentují střední školy Plzeňského kraje – většina z nich se představí osobně na listopadové akci v areálu plzeňského DEPO2015, dále na webu najdete prezentaci ZČU a také zástupců zaměstnavatelů v regionu. Průvodcem festivalu je festivalová karta pro žáky ZŠ, k dispozici jsou metodiky pro pedagogy, žáky a jejich rodiče.


Pátek 5. 11. 2021 od 9:00 do 15:00 hodin: 
  • Určeno třídním kolektivům – nutná registrace (bude spuštěna v září/říjnu)
Sobota 6. 11. 2021 od 9:00 do 12:00 hodin:
  • Určeno jednotlivcům (žáci, rodiče)

https://www.posvitsinabudoucnost.cz/

Proběhnou studentské volby!
Stane se tak v pondělí 20.9. od 7:30 do 12 a v úterý 21. 9. od 7:30 do 9:50. Hlasovací místností bude sborovna, volební lístky dostanou voliči na místě. Pořádáním Studentských voleb chceme, ve shodě s pořádající organizací, „přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů. Naším cílem je, aby se studenti na základě vlastních zkušeností s pořádáním voleb seznámili s principy zastupitelské demokracie a s volebním systémem České republiky.“

Více se můžete dočíst zde: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby.

 

 

Výsledky Studentských voleb do Poslanecké sněmovny 2021 na SPŠ stavební

Získání titulu Světová škola pro SPŠ stavební Plzeň - realizace filmu Jsme ztraceni!?

Projekt Světová škola sdružuje školy, jimž se daří vyučovat o tzv. globálních rozvojových tématech. Takovým školám je pak po splnění kritérií udělen titul Světová škola. Pro detailnější informace viz oficiální stránku projektu


Na plzeňské stavárně jsme už cca od roku 2019 věděli, že bychom na tento titul rádi dosáhli. Nutno ovšem říci, že se nám zpočátku moc nedařilo. Měli jsme rozpracovaný hezký plán, jehož cílem bylo umístit do všech tříd koše na tříděný odpad. Jenže přišla korona. Ta první vlna, jestli ji ještě pamatujete. Jako lusknutím prstu se celá situace zvrhla v globální zdravotní krizi a s ní dostal náš projekt zvaný Roztřídíme stavárnu vale. Dali jsme ho k ledu, ale úplně jsme ho nezahodili. Věříme, že se k němu vrátíme (snad brzy). 

Když jsme se pinožili z jedné distanční lekce do druhé, zrodila se v našich hlavách myšlenka, jak by mohl vypadat náhradní pokus získat tento titul. Stačilo si dát jedna a jedna dohromady. Do globálních rozvojových témat patří přece vzdělávání, ne? Máme na škole tým studentů, které baví tvorba filmových a dalších děl, ne? Plus učitele, který má s tvorbou audiovizuálních obsahů zkušenosti… Slovo dalo slovo, netrvalo dlouho a už padla první klapka.

Rozhodli jsme se totiž natočit dokumentární film o distanční výuce. Nese prozaický název Jsme ztraceni?!, jenž vyjadřuje otázku, kterou se dokument snaží klást - zda můžeme současnou mladou generaci středoškoláků vnímat jako ztracenou kvůli pandemické krizi, která otřásla vzděláváním. Film je plný zajímavých příběhů žáků, žaček, učitelů a učitelek z naší školy a poutavých záběrů a výpovědí vytvořených našimi studenty. Vlivem množství a hodnoty materiálu jsme byli nuceni už několikrát posunout premiéru, nicméně Vám můžeme slíbit, že se máte na co těšit. Tvůrčí spolek Stavárenský Duchobinec pracuje na tom, aby se film objevil na školním YouTube co možná nejdříve. O premiéře se určitě dozvíte prostřednictvím našeho webu i školního facebooku

 

#ptrpnk

V příloze najdete platná nařízení od 13.9.2021

KURZ KRESLENÍ

Pro studenty začátečníky i pokročilé ve školním roce 2021 / 2022 

Náplň: volná kresba a malba, kresba a malba dle modelu, příprava na talentové zkoušky a příprava portfolia
Vyučující: Ing. arch. Irena Trčková
Termín: čtvrtek 15:00 – 16:30 hodin (po vyučování) / popř. čtvrtek od 16:30 – 18:00 hodin
Doba trvání: 2 x 45 minut týdně / říjen 2021 - duben 2022

 

Cena: 1 800,-Kč, v ceně je materiál, základní pomůcky. V případě zrušení kurzu budou peníze vráceny. V případě neodučených hodin po otevření kurzu ze strany školy, vyučujícího nebo nařízení hygieny, MZČR, ... budou vráceny peníze v poměrné části.

Vzhledem k současné situaci vývoje pandemie, bude kurz zahájen až po vyhodnocení stávajících a nových opatřeních Ministerstva zdravotnictví ČR.
Termín platby bude probíhat od 23.9. do 29.9. 2021. V případě uzavření škol by kurz začal probíhat podle pokynů ministersva, popř. KHS, po opětovném otevření. 

Svůj zájem hlašte v IC do 20.9. 2021

 

Na první hodinu kurzu kreslení se sejdeme ve čtvrtek 7.10. 2021 od 15:00 hod. v učebně č. 4 v přízemí školy. Všechny informace o kurzu naleznete též na dveřích učebny č. 4.

 

 

 

Výchovný poradce:

Ing. arch. Iva Mainzerová tel: 378 010 822

Speciální pedagog:

Mgr. Eva Zábrodská

Školní psycholog:

Mgr. Lucie Krýslová tel: 378 010 843 (středa)

Kariérový poradce:

Mgr. Jakub Švec

 

Sociální pedagog:

Mgr. Marek Černý

Metodik prevence:

Mgr. Kateřina Hořejší

 

Podpora žáků OMJ:

Mgr. Vladislava Matoušková tel: 378 010 822

 

Poznámka:

e-mailová adresa se skládá: příjmení bez diakritiky, zavináč spsstav.cz

  

 

 

Strana 1 z 24

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební Plzeň
Chodské náměstí 2
Plzeň 301 00
Datová schránka:  645gxav
 
 
 
Prohlášení o přístupnosti
IČ: 49778064
 
TOPlist
Go to top